ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

شمع و وایر تقویتی

 خرید شمع و وایر درجه یک 

امروز قرار است که درباره شمع و وایر خودرو با یک دیگر صحبت کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. همه ی ما درباره ی اهمیت و نقش این قطعه یک سری اطلاعات دارین و می دانیم که شمع خودرو در سالم ماندن سیستم فنی و کارکرد عالی چه نقش پر رنگی دارد اما خب معمولا از لحاظ فنی با آن آشنا نیستیم پس بهتر است صحبت خود را با تعریف شمع و وایر شروع کنیم. لازم به ذکر است که شمع بک قطعه ی کوچک از مجموعه ی موتور است که روی سیلندر نصب می شود و موجب جرقه زنی برای ایجاد حریق در آن محفظه ای که باید می شود. باید خدمتتان عرض کنیم که شمع ولتاژ را از یک سر خود می گیرد و آن را به سمت دیگر می برد و موجب ایجاد حرفه می شود تا با ترکیب بنزین و هوا داخل سیلندر و با کمک یک جرقه کوچک انفجار رخ دهد و انرژی مورد نیاز موتور تامین شود.

وایر چیست؟

وایر نیز قطعه ای است که موظف است برق را از دلکو یا کوئل به شمع برساند پس در واقع می توان گفت که شمع بدون وایر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد‌. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که وایر ها معمولا در این خودرو های قدیمی دیده می شوند و این روز ها خودرو ساز ها آن را حذف کرده اند تا فرآیند انتقال برق را به طور مستقیم از کوئل ها انجام دهند و به این ترتیب کوئلبدون هیچ گونه واسطه ای روی شمع نصب می شود تا اجازه ندهد انرژی خود رود و یا این که افت ولتاژ نداشته باشد. 

جنس شمع و وایر از چیست؟ 

اگر به دنبال شمع  و وایر درجه یک هستید باید درباره ی جنس آن نیز بدانید. شایان به ذکر است که وایر یک سیم یا همان کابل است که در دو سر خود ساختار خاصی برای انجام وظیفه خود دارد. در دو سمت این قطعه درپوش های پلاستیکی وجود دارد که وظیفه ی عایق کاری برای جلوگیری از وارد شدن رطوبت به آن محل اتصال وایر به شمع با کوئل را دارد. 

عمر شمع و وایر چه قدر است؟ 

باید به این نکته اشاره کنیم که عمر مفید یک شمع و وایر به شرکتی که آن را تولید کرده است و نوع خودروی شما بستگی دارد. لازم است بدانید که مقدار کارکرد خودرو می تواند پایان عمر وایر مشخص کند. علاوه بر این موارد دیگری مثل جنس آن می تواند عمر این قطعه ها را بیش تر و یا کم تر کند‌. البته می توان گفت که مقدار ولتاژ برقی که از وایر رد می شود و هم جنین مقدار حرارتی که موتور را به وایر انتقال می دهد نیز در تعیین عمر آن موثر هستند و می توانند موجب افزایش و یا حتی کاهش عمر قطعه مورد نظر شوند.

دسته‌بندی