فروش مخازن


خرید کپسول سی ان جی

امروز با شما همراه هستیم تا درباره ی یکی از کاربردی ترین مخازن یعنی مخزن CNG با یک دیگر صحبت کنیم چنان چه مایل هستید بیش تر در این باره بدانید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. لازم به ذکر است که مخزن یا همان سیلندر سی ان جی یکی از مهم ترین اجزای سیستم سوخت رسانی گازی به حساب می آید که سوخت گاز در این قطعه ذخیره می شود‌. باید خدمتتان عرض کنیم که معمولا برای بالا بردن قابلیت ذخیره سازی بیش تر سوخت آن را به صورت فشرده نگه می دارند و این مخازن نیز فشار را حتی بیش تر از ۲۰۰ واحد بیش تر می کنند. این که از چه تعدادی مخزن استفاده شود و یا این که این مخازن در چه ابعادی باشند به موارد مختلفی هم چون نوع خودرو، فضایی که برای مخزن در نظر گرفته اند و نوع خودرو بستگی دارد. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این مخازن معمولا به شکل عدسی های کروی و یا کپسول های استوانه ای شکل هستند. 

مخازن CNG از لحاظ جنس 

شاید بتوان مخازن گازی که در خودرو ها استفاده می شود را به چهار دسته ی کلی تقسیم کرد. 

  • مخزن تمام فلز

شایان به ذکر است که این مخزن به روش های خاصی شکل دهی شده است تا یک پارچه و بدون هیچ گونه درز و جوشی ساخته شود.  جنس این نوع مخزن از فولاد کربن- منگنز و یا فولاد کروم- مولیبدن است . قطعا زمانی که اسم فلز می آید می توانید حدس بزنید که وزن مخزن بالا است؛ این نوع  مخازن در ازای هر لیتر ظرفیت بین ۱/۳ تا ۰/۹۰ کیلو گرم وزن دارند اما نکته ی دیگری که در رابطه با این مخزن ها وجود دارد این است که قیمت پایینی دارند .

  1. مخزن نیمه کامپوزیت 

این مخزن یا بهتر بگوئیم این نوع مخزن یک لایه آستر مانند از جنس آلومینیوم یا فولاد دارد که بدون درز ساخته شده است و قسمت استوانه ای این آستری به وسیله ی آرامید، کربن،  الیاف شیشه یا حتی ترکیبی از آن ها است . این ساختار کامپوزیت موجب کاهش ضخامت آن بخش استوانه ای می شود و این گونه نیز وزن این نوع مخزن نسبت به مخزن قبلی کم تر می شود یعنی در ازای هر لیتر ظرفیت آبی از ۶۰ تا ۸۵ کیلو گرم وزن دارند. 

  1. مخزن نوع ۳

این مخزن نیز یک لایه استرس با جنس آلومینیوم دارد که در همه ی این لایه موادی از کامپوزیت استفاده شده است . این ساختار کامپوزیت موجب می شود  که بتوان از مقدار ضخامت بخش فلزی کم کرد و یک مخزن سبک تر تولید کرد و این در حالی است که تحمل فشار آن نیز بالا تر رفته است و به ازای هر لیتر ظرفیت آبی از ۳ تا ۴ کیلو گرم وزن دارند. 

  1. مخزن نوع ۴

این نوع مخزن شبیه به مورد قبل است. آستر آن از پلیمر بدون درز است و ساختار کامپوزیت آن کمک کرده ایت که وزن آن خیلی سبک باشد طوری که حتی با کمک سیستمی هم چون سیستم سوخت بنزین نیز قابل تشخیص و مقایسه هستند.


دسته‌بندی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی