ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

رگلاتور

رگلاتور cng وسیله ای جهت کاهش فشار بالای گاز در یک خط یا سیلندر، به فشار پایین تر برای قابل استفاده شدن گاز با فشاری قابل قبول و مناسب می باشد. با توجه به اینکه فشار گاز در سیلندر یا خط فرآیند، فشار بالایی می باشد به صورت مستقیم قابل استفاده نمی باشد و برای استفاده باید از میزان فشار آن، کاست و بعد مورد استفاده قرار داد. نحوه عملکرد آن به این صورت است که فشار بالای گاز از قسمت ورودی وارد فشار شکن می شود و سپس با توجه میزان مورد نیاز از خروجی خارج می شود. به عبارتی می توان گفت که رگلاتور فشار بالای گاز را برای مصرف کنندگان کنترل و قابل استفاده می کند. 

رگلاتورها از نظر کارایی به دو نوع تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم بندی می شوند. رگلاتورهای تک مرحله ای همان طور که از اسم ان پیداست فشار گاز را در یک مرحله و رگلاتورهای 2 مرحله ای فشار گاز را در 2 مرحله کاهش می دهند. عموما رگلاتورهای 2 مرحله ای برای خروجی های زیر 10 بار مورد استفاده قرار می گیرند، انتخاب رگلاتور بسیار مهم است و باید رگلاتور مورد نیاز خود را بر اساس نوع گاز و میزان فشار ورودی و خروجی که مد نظر دارید، انتخاب کنید. آنچه در خرید یک رگلاتور گاز باید به آن توجه شود، دو فاکتور حساسیت و دقت می باشد، که سبب می گردد این وسیله بی عیب و نقص تلقی شود. رگلاتور ها باید بتوانند به گونه ای کار کنند، که نزدیک به شرایط ایده آل باشند.

انواع رگلاتور cng

رگولاتور انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها برای یک مصرف به خصوص طراحی شده اند، مصارفی چون گاز، گاز مایع، اکسیژن.

از رگلاتورها، استفاده های گوناگونی می شود مثلا احتمالا در ورودی های منازل شما رگلاتورهای ورودی گاز منزل را مشاهده کرده اید، در اجاق گازها نیز از رگلاتور استفاده می شود و همچنین دیگر استفاده ای که از رگلاتور صورت می گیرد در ماشین های دوگانه سوز برای گاز های LPG  یا CNG می باشد که عملکرد و جنس هر رگلاتور با توجه به نوع گاز و عملکرد آن، ساختار، جنس و عملکردی متفاوتی دارند.

حال که با رگلاتور به صورت کلی اشنا شده اید باید گفت که مرکز خدمات فنی شهاب گازسوز مشهد در  راستای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهر مشهد به عنوان اولین مرکز استاندارد نصب کیت دوگانه سوز CNG مشهد می باشد. این نمایندگی در زمینه تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز، خدمات پس از فروش، تعمیرات، صدور گواهی سلامت و فروش قطعات یدکی مربوطه فعالیت می‌نماید. رگلاتورهای شرکت شهاب از استانداردهای بالایی برخوردار هستند که بر خلاف بسیاری از رگلاتورهای موجود در بازار، به شرایط ایده ال بسیار نزدیک می باشد و عملکرد بالا و خوبی را دارند.