ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

پرده گاز رگلاتور

امروزه مصرف سوخت بنزین برای ماشین ها هزینه های زیادی به همراه دارد و میزان آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی را با استفاده گسترده از بنزین افزایش میدهد. به همین جهت استفاده از سوخت های سالم تر و مقرون به صرفه تر در کنار مصرف بنزین طراحی شده است. خودرو های گاز سوز نسبت به خودرو های بنزین سوز دارای آلودگیآلاینده های کمتری هستند. 

این قطعه دیره ای شکل پلاستیکی وظیفه کاهش فشار حداکثری در سیستم کیت گاز را عهده دار میباشد و این کاهش فشار سطح معمولا در دو مرحله :

۱- سیستم انژکتوری، این سیستم ها با کنترل مصرف سوخت باعث کاهشدمصرف و صرفه جویی در مصرف سوخت میشود.

۲- سیستم میکسری، بیشتر در نسل اول و دوم کیت های گازی استفاده میشود. برای کاهش فشار اولیه و تنظیم جریان خروجی کاربرد دارد.

در داخل رگلاتور صورت میپذیرد. نحوه کارکرد این وسایل به این صورت است که اهرم و دیافراگم هایی در اثر افزایش فشار، نیروی فنر را خنثی میکند و باعث بسته شدن راه ورودی گاز میشود.در نتیجه این فرایند زمانی که فشار گاز به نزدیکی ۱۰ اتمسفر برسد، سوپاپ وردی با حرکت پرده گاز رگلاتور و اهرم های متصل، بسته میشود. با انجام این حرکت ، رگلاتور از افزایش فشار جلوگیری میکند. 

مشخصات فنی پرده رگلاتور: 

🔸پرده رگلاتور یا پیستون اتاقک رگلاتور را به دو قسمت تقسیم میکند.اول گاز وارد بخش مایینی رگلاتور میرود؛ دوم قسمت بالایی اتاقک رگلاتور، با خلاء منیفولد و فشار بالای اتمسفر در ارتباط میباشد.

🔸فنر در بخش بالایی پرده قرار دارد و وظیفه تنظیم فشار رگلاتور را عهده دار میباشد. مشخصات مربوط به فنر بر اساس قطر و فشار وارده تعیین میگردد.به طور کلی این فنر برای جلوگیری از افزایش فشار بر روی بخش های پایینی پرده، در بالا قرار میگیرد.

🔸شیر کاهنده جریان به تنظیم مقدارجریان گاز رگلاتور بستگی دارد.

🔸 قطعه رابط بین پرده و شیر جریان 

خرید پرده رگلاتور 

آنچه که در حین خرید پرده گاز رگلاتور باید به آن عنایت داشته باشید؛ اول به حساسیت و دوم دقت میباشد‌؛ به بن معنا که شماحساسیت لازم جهت خرید نوع پرده مناس با دستگاه  توجه لازم جهت کیفیت مطلوب آن داشته باشید. پرده های رگلاتور باید به گونه ای باشد که به شرایط ایده آل، نزدیک باشد. منظور از شرایط ایده آل این است که تحت شرایط مختلف، با هر گونه تغییر فشار ورودی یا جریان خروجی، فشار را در خروجی به طور ثابت نگه دارد‌‌.

در عمل محدودیت های خاص طراحی مکانیکی قطعات یا شیر های بکار رفته در مخزن و اندازه لوله،فیلر، رطوبت گاز و بنزین بر روی عملکرد بسیار موثر میباشد.

قیمت پرده گاز رگلاتور

رگلاتور ها در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند؛ قیمت آن ها بنا به میزان کیفیت متفاوت میباشد. هرمقدار عملکرد پرده گاز رگلاتور با کیفیت باشد بر روی عملکرد خودرو موثر میباشد. الته توجه داشته باشید به دلیل نوسانات بازار از گذاشتن قیمت معذوریم و شما برای اطلاع دقیق ا قیمت ها با کارشناسان ما برای قیمت  و انتخاب بهتر و مناسب ترتماس حاصل بفرمایید. 

دسته‌بندی